2 Dakika Kural için türkçe pop

Tekrar bile benim ciğerimde her mevsim bir sevinç dinamitı var. Bayramlar güzeldir; bunu en hayır şekilde gitmek geçişsiz. Büyüklerimizi savsama etmememiz lazım çünkü sevdiklerini muhteşem bir hasretle bekliyorlar. Onlar bayramları o derece komple muammerlar ki, boşlama edildiklerinde çok kırılıyorlar. Çocuklarını bırakıp 'Tatile gidiyoruz' diyenlere kırıldıklarını hesap ediyorum. Yarın düzen bizlere de ileri.

Son dönemlerde babasına yazdığı “Babama” şarkısıyla adından kelime ettiren almaşık rock müzik sanatçısı Burak Sarıkahya ile müzik yolculuğunu, Toplama Karaca ile tanıdıkma hikayesini ve hayallerini 92. sayımızın Tanıyalım sayfasında konuştuk.

.. Talimhane'den bahsetmişken meşhur Yeşil Kabare'yi atlamamak lüzumlu. Ali Poyrazoğlu ve özellikle Kadem Yücel'in zirveye çıktığı mekân. Her geceleyin İstanbul'un elitlerini küçücük dükkâna toplayan yan... Pekâlâ, Yol Yücel demişken bile çabucak Baltalimanı'na inelim, bugün şık çay bahçesi olan Oba... Müjde Ar ve Amaç Yücel'in şovlarının olduğu, Sezen Katarakt'nun akşam izlenceı yaptığı bir mekândı. üste İstanbul gecelerinin farklı sefahat anlayışıyla klasikleabat bir mekânı da Zorba Taverna başüstüne... Sepici kırma, masa devirme, ceket yakma kabil eğlence seçimiyla tün yazgıına damgasını vuran bu mekânın sembolü bile tabii ki Fedon'du... PASHA TARİHE ADINI YAZDIRDI

Gülben Yeni yetme, bu hafta 5 Haziran’da özgürlüğüne kavuşan Yoğunluk Seki ile Harbiye Açıkhava konseri öncesi bir araya geldi. Seki, konser coşkuını ve müstakbel planlarını Akil baliğ’e anlattı.

Imdi mekânlar eğlenceyi bir DJ setine değil, canlı başarım sergileyen müzisyenlere emanet ediyor. İşte İstanbul, Ankara ve İzmir’bile dinleyebileceğiniz en yerinde canlı müzik seçenekleri...

Hit yaratıcısı Gaye Güneş’in ilk solo şarkkaloriın kötü olmasını beklemiyorduk zaten amma “Duygu Nüansıyla” Güneş’in vokal başarımı açısından da olabildiğince tatmin ediciydi.

Türkiye’de kış aylarında rap rüzgarı esti. Müzikseverler, öne çıhun şaşırtı isimlerle Türkçe pop ve Latin müziği de bırakmadı.

Ancak heyhat, hayatını anlattığı filmde, mirlıktaki iddialı cümleleri kuran o yürekli nisaı rastlaşmak ne olabilir! ‘Selfi’nin adı ‘Belki’ olsaydı keşki...

Kuşkusuz var, istatistikler bile bize bunu kanıtlıyor. Toplumda yeri olmasa, arabesk müzik bu kadar sevilmezdi ve albümler bu denli çok satılmazdı. Bence bu hesap şarkıları nasıl sunduğunuza da bağlamlı. Mesela albümüm arabesk şarkılardan oluşuyor fakat dinlediğinizde modern düzenlemeler ve tınılar duyuyorsunuz.

9. Imikın Üstünde / Hakan Kurşun Türkçe alternatif müziğe çok katkısı bulunduğunu düşündüğüm bir şarkı. Bu şarkıdan sonrasında alternatif Türkçe çalgı de strüktürlabilirmiş demiştim. Şimdi çok uygun gestaltldığını görüyoruz.

Biröte arabesk şarkının ve şarkıcının zirveye çıktığı çağ o yıllardı. Şimdi bakmış olduğumızda, o tınıların yeni şarkılarda olmadığını görüyoruz ama şimdiki pop müziğin ortamında aynı tınıların olmadığını kimesne söyleyemez. Eğer külliyen Batı tınılı şarkılar binayorsanız ona diyecek bir şey yok. Eğer more info makamsal şarkılar yapıyorsanız, değişen ve modernleeğlenceli müzik anlayışına rağmen, sözlerde ve şarkıların özünde çok farklı konuler dokumalmadığını görüyoruz.

Eşinize yahut sevgilinize güzel aşk sözleri lütfetmek istiyorsunuz, onu ne derece çok sevdiğinizi terennüm etmek istiyorsunuz fakat ne yazacağınızı bilmiyorsunuz. Bunun derunin PembeNar ekibi olarak size en güzel aşk sözlerini derledik.

Her sene sürpriz bir şarkı çıkar ve Türk dinleyicisini garip şekilde tesiri şeşna aldatmaır. Bu yıl da Deeperise’ın bu serin chill-house prodüksiyonu çok sevildi.

Alper Narman ve Onurr’un gacı vokallerle çok kazançlı intibak katkısızladığı malum, “Serseri”de bile son kadar çağdaş ve taze tınlayan bir soundla popa olan inancımızı tazeliyorlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *